Hiába vagyok fodrász, mindig meglepődöm, hogy a hajmosás téma mennyi reakciót képes kiváltani az emberekből. A legutóbbi, hajmosásról írt cikkemet is rengeteg vendégem emlegette, amikor eljöttek hozzám.
Mindenkinek van arról véleménye, hogy hetente hányszor érdemes megmosni a hajunkat, van a tarsolyában édesanyjától, nagymamájától örökölt házi praktikája a fényes és egészséges haj érdekében.
Ebben a mai cikkben maradunk a hajmosás témánál, és összegyűjtöttem, hogy milyen téves infók keringenek a köztudatban a hajmosással kapcsolatban.
Ebből néhány lehet, majd megmosolyogtat, de hidd el, találkoztam már a több mint húsz éves pályafutásom alatt mindegyikkel.
Íme a leggyakoribb tévhitek hajmosással kapcsolatban:
Minél melegebb a víz, annál jobban tisztítja a hajadat.
A forró víz nemcsak hogy nem tisztít hatékonyabban, de erősen szárítja a fejbőrödet és a hajadat is. A kézmeleg víz pontosan elég.
Ennek az ellentéte, hogy moss hideg vízzel hajat, mert fényesebb és erősebb lesz.
Megnyugtatlak, főleg nem télvíz idején, a szép, fényes hajhoz nem kell hideg víz alá dugnod a fejedet. Brr! Ha csak belegondolok fázni kezdek! A hideg víz valóban bezárja a hajszálak kutikuláját, így simább lesz a haj, de bőven elég ha kizárólag a hajvégeket öblíted át hideg vízzel.
Minél több sampont használsz, annál tisztább lesz a hajad.
Ezt a hajad biztos nem, annál inkább a sampongyártók fogják megköszönni, hiszen hetente vásárolhatod az újabb flakonnal. Helyette mogyorónyi mennyiséggel kezdd, habosítsd fel a tenyeredben, és koncentrálj a hajtőre. Ujjbegyeddel (nem körömmel kaparva!) masszírozd át a fejbőrödet, és igény szerint adj még hozzá sampont. A hajvégeket egyáltalán nem kell külön samponozni, a leöblítés során lefolyó sampon tökéletesen megtisztítja.
Moshatsz naponta hajat, ha szükséges.
Tudom, sokan szenvedtek vékony szálú, könnyen zsírosodó hajtól, ami képes néhány óra után elnehezülni és lelapulni, mégis arra biztatlak, hogy kezdd el hozzászoktatni a hajadat ahhoz, hogy legalább kétnaponta mosd meg. A napi hajmosással eltávolítod a fejbőr által termelt faggyúréteget, amelyre persze úgy reagál, hogy még zsírosabb lesz a hajad. Kezdd mondjuk hétvégén a fejbőrtréninget vagy amikor nem kell sehol megjelenned. Másik tipp, hogy válassz olyan frizurát, amelyet könnyen fel tudsz fogni egy csinos kis kontyba, és ne felejtsd el, hogy milyen szép hajpántokat, fejpántokat lehet kapni. Segítségükkel könnyebben átvészeled ezeket a napokat.
Ha nem használsz balzsamot, akkor kevésbé zsírosodik a hajad.
Ez a tévhit abban az esetben igaz, ha a balzsamot a fejbőrödre és a hajad teljes hosszán használod. Ám ha helyesen, azaz csak a haj alsó egyharmadára viszed fel, akkor hidratálja és védi a hajadat anélkül, hogy elnehezítené.
+1
Hajfestés előtt közvetlenül hajat mosni vagy több mint egy héttel előtte:
Egyik verzió sem jó! Ha frissen mosott hajjal érkezel, akkor nem lesz védőréteg a fejbőrödön a hajfestékkel szemben. Ha pedig a hajad nemcsak zsíros, de egy komplex drogéria választéka is fellelhető rajta (maradék hajhab, lakk, szárazsampon), akkor félő, hogy nem fogja befogni a festék egyenletesen a hajadat, másrészt a fodrászod számára sem egy kellemes élmény.
A hajtípusodtól függően mosd meg 2-5 nappal a hajfestés előtt a hajadat, ne használj formázó terméket, így garantálhatod a gyönyörű eredményt.
Ha betartod ezt a néhány lépést, vagyis elkerülöd ezeket a városi legendákat, akkor garantálom, hogy sokkal egészségesebb lesz a fejbőröd és a hajad.
Ha nem vagy benne biztos, hogy mely termékek a legjobbak a hajad számára, milyen típusú frizura áll neked jól vagy szeretnéd, ha kiderítenénk mi áll a kórosan zsírosodó vagy viszkető fejbőr mögött, akkor jelentkezz be hozzám.