Nőként az egyik legrémisztőbb dolog, amellyel zuhanyzás után szembesülhetünk, az a csomóba gyűlt haj a lefolyó szűrőjében. Ki ne tenné fel magában a kérdést, hogy:
Vajon normális a hajhullás hajmosáskor?
Ha a haj folyamatosan pótlódik, akkor a kis mennyiségű veszteséget nem is fogjuk észrevenni. Hajhullásról akkor beszélünk, hogyha a kihullott haj helyett nem nő másik. Jellemző, hogy megváltozik a minősége, mennyisége, a haj elveszti fényét, akár töredezetté is válhat.
Ebben a cikkben a hajhullás típusairól, a kialakulás okairól és a szóba jöhető gyógymódokról is írok.
Milyen típusú hajhullás létezik?
- A haj elvékonyodik a fejtetőn: leggyakrabban előforduló ritkulás, amely bármelyik korosztályt és nemet érintheti. Férfiaknál jellemző, hogy a homloknál egyre hátrébb húzódik a hajvonal.
- Foltos, körkörös hajhullás: általában egy jól körülhatárolt kör alakú terület a hajas fejbőrön, ahol a haj kihullása előtt gyakran tapasztalható viszketés, duzzanat. Érintheti az arcszőrzetet és a szemöldököt, de a testszőrzet egyéb területét is.
- Stressz miatt kialakuló: váratlan, jelentős mennyiségű hajhullás kíséri. Ha testi, vagy lelki sokkhatás miatt alakul ki, akkor szerencsére csak átmeneti problémáról van szó.
Ebben a cikkemben írtam a leggyakoribb fejbőrbetegségekről és tüneteikről.
A hajhullás leggyakoribb okai:
Nézzük részletesebben az okokat:
- Nyomelemek hiánya miatt: Leggyakrabban a nyomelemek hiánya okozza a hajhullást. Ha mentálisan nagy terhelésnek vagyunk kitéve, akkor a szervezetünk átcsoportosítja az erőforrásait, amelyet leghamarabb a hajunk minőségén veszünk majd észre.
- Betegségek, műtétek miatt: olyan sokkhatás a szervezetünknek, amelyre testünk sajnos a hajunk elvesztésével is reagálhat.
- Gyógyszerek, kezelések mellékhatása miatt.
- Hormonális változás vagy egyensúlytalanság miatt: A menopauza során, a várandósság és szülés után vagy akár a fogamzásgátló tabletták szedése miatt kialakuló hormonális ingadozás is okozhat hajveszteséget.
- Genetikai hajlam: sajnos sokszor örökletes és nincs egyéb egészségügyi ok a háttérben.
- Toxinok, méreganyagok felhalmozódnak a szervezetben
- Nem megfelelő táplálkozás, tápanyaghiány
- Nem megfelelő hajápolási szokások
- Dohányzás
- Valamilyen gyulladás, vagy immunrendszeri probléma, és még sorolhatnám…
Biró Dávid kollégám ebben a cikkében nagyon részletesen és érthetően összefoglalta, hogy miért okoz hajhullást egyes nyomelemek hiánya.
Mit lehet tenni a gyógyulás érdekében?
Mielőtt elkezdenél találgatni, hogy milyen ok húzódhat a hajhullás mögött, keresd fel a háziorvosodat vagy jelentkezz be hozzám egy fejbőr- és hajvizsgálatra.
A legtöbb esetben már ott helyben kezelni tudom a panaszaidat, mert olyan szérumokat használunk, amelyeket teljesen személyre tudok szabni.
Mivel a hajunk rengeteg – még más tünetet nem produkáló – betegséget jelezhet, ezért ha úgy látom, hogy akár komolyabb probléma is húzódhat a háttérben, mindig orvosi kivizsgálást javaslok.
Az elegendő alvás, a sport és a rendszeres és változatos étrend is segíteni fog, hogy a szervezetedet támogasd a gyönyörű hajkorona növesztésében. Ebben is tudok neked segíteni, tanácsokkal ellátni.
Ne feledkezz meg a gyógyulás lelki oldaláról sem. Az egészséges haj egy nap alatt körülbelül 0,3 mm-t nő. Ahhoz, hogy ez a növekedés bekövetkezzen, a fejbőrnek és a hajhagymáknak megfelelő vérellátásra van szükségük. Az életünkben tartósan jelen lévő stressz, szorongás, félelem és depresszió növeli a vérben található noradrenalin szintet, amely a vérerek összeszűkítése miatt gátolja a hajhagymák vérellátását.
Ha jól esik, beszéld ki valakivel a problémáidat, keress rájuk megoldást egyedül vagy akár segítséggel is. Sokszor már egy kis törődés, figyelem is csodákra képes. A szalonomban éppen ezért egyszerre csak egy vendéggel foglalkozom, hogy minden figyelmemet neked szentelhessem. Nem hiába mondom, hogy nálam nem csak a frizurád, hanem a lelked is megújul.
Foglald le a következő énidődet ezen a számon: +36 70 619 9633